logo biele

Syslovisko Biele vody na Muráňi

Syslovisko Biele vody sa nachádza v samotnom srdci Muránskej planiny, pod Muránskym hradom, neďaleko obce Muráň. Je to jedno z mála miest na Slovensku, kde môžete pozorovať tieto plaché tvory vo voľnej prírode.

O syslovisku Biele vody

  • Sysle: Na syslovisku Biele vody nájdete najväčšiu kolóniu voľne žijúcich sysľov na Slovensku. Tieto obyčajne plaché tvory sa na krásnej lúke pod Muránskym hradom tak zvykli na turistov, že sa neboja prísť si po maškrtu priamo z vašich rúk a dokonca sa nechajú aj pohladiť. Spoločnú ohradu zdieľajú so somárikmi, ktoré tiež nepohrdnú maškrtou.

Rodinný park Obrovisko

Pri syslovisku Biele vody sa nachádza aj Rodinný park Obrovisko. Tento úplne nový park ponúka rozprávkovo-náučný chodník, drevené sochy obrov, MiniZoo s hospodárskymi zvieratami, alpakami a poníkmi, lavičky s krásnymi výhľadmi a drevenicami na ubytovanie. Je to ideálne miesto na zastávku na ceste za krásami Gemera.

Ako sa dostať z Kráľovohoľskej chaty k Syslovisku?

Ak sa rozhodnete ubytovať na Kráľovoholskej chate alebo len idete okolo, radi vám požičiame elektrobicykle značky TREK. Týmto pohodlným spôsobom sa môžete ľahko dostať na syslovisko Biele vody bez veľkého úsilia. Elektrobicykle sú ideálne na preskúmanie okolia a vychutnanie si prírody. Stačí si ich rezervovať priamo na chate alebo online a vyrazte na výlet! 🚴‍♂️🌿

Ubytovanie pod Kráľovou hoľou

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti sysloviska Biele vody, môžete sa ubytovať v nás v Kráľovohoľskej chate. Nachádza sa v Šumiaci, 16 km od Sysloviska. Každý apartmán je vybavený šatníkovou skriňou, kde si môžete uložiť všetko potrebné, a TV s plochou obrazovkou pre dokonalý relax. Súkromná kúpeľňa s modernou sprchou a bezplatnými toaletnými potrebami je zárukou vašej spokojnosti. Pre vaše maximálne pohodlie poskytujeme uteráky a posteľná bielizeň najvyššej kvality. S bezplatným Wi-Fi zostanete v spojení so svetom, a vďaka chladničke v izbe budete mať vždy po ruke občerstvenie. Najbližšie letisko (Letisko Poprad-Tatry) je od ubytovania vzdialené 52 km.

kralova hola titulna fotka

Ubytovanie zahŕňa

Parkovacie miesto
Prírodný wellness
Raňajky formou àla carte

Mohlo by vás zaujímať

Ďakujeme za váš záujem

Momentálne sme od vás obdržali dopyt o požičanie E-bike. Na váš email sme automaticky odoslali súhrnný formulár.

Čo bude nasledovať ?

Skontrolujeme stav, overíme dostupnosť, pripravíme bicykle a budeme vás infomovať emailom o potvrdení rezervácie. V prípade nedostupnosti vami zvolených bicyklov vás budeme kontaktovať a ponúkneme vám alternatívu.

Platba na mieste

Za požičanie E-bike platíte na mieste. Akceptujeme platbu v hotovosti a platobnou kartou.

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.